"כשדלת אחת של אושר נסגרת, נפתחת אחרת; אך לרוב אנו מתבוננים בדלת הסגורה זמן כה רב, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה עבורנו"  - הלן קלר
 
"בחיים לא תמיד הקלפים הטובים הם העיקר. לעיתים חשוב יותר לדעת לשחק היטב בקלפים גרועים." 
- ראלף וולדו אמרסון
כל מה שרצית לשאול 
  
כמה זמן נמשך תהליך האימון ?
כמה זה עולה לנו ?
מה משיגים באימון ?

 
 
 
 
  אימון לעבודה וקריירה
  אימון קריירה הוא אימון הקשור בכל ההיבטים ההתנהגותיים, המוטיבציוניים, הרגשיים והניהוליים של העבודה.  זהו תהליך שינוי והעצמה קצר מועד, בו  אנו מתייחסים גם לתחומי חיים נוספים, ובודקים את הקשר בינם לבין הקריירה, אולם המוקד של האימון  נשאר בקריירה, בעולם העבודה.
במהלך האימון, אנו משתמשים בכלים מגוונים כדי להאיץ ולקדם את התהליך:  שאלונים תעסוקתיים מגוונים  (עמדות בעבודה, עוגני קריירה, מקצועות, שדות קריירה, מוטיבציות, סגנונות התנהלות במקום העבודה, התמודדות עם קונפליקטים ועוד.),  כלים אימוניים המפעילים את "מוח ימין" – השלכתיים, רגשיים, יצירתיים, אקספרסיביים,   וכן את "מוח שמאל"-  כלים אנליטיים, המפעילים את ההגיון והחשיבה המסודרת.
המטרה באימון היא להתמודד עם הנושא איתו המתאמן מגיע ולעזור למתאמן להתקדם. אך בנוסף לכך, להעניק לו כלים ומיומנויות חדשות להתמודדות עם מצבי עבודה עתידיים, לא תמיד צפויים.
  
דוגמאות למצבים בהם ניתן להיעזר באימון קריירה:
 "עזבתי את עבודתי האחרונה בפתאומיות, פשוט לא יכולתי לסבול יותר את ההתנהגות של קולגה שלי כלפי, וכעת, כשאני מחפש עבודה חדשה, הארגונים מבקשים המלצות ממקום העבודה הקודם, אך הבוס שלי לא כל כך שש לתת לי המלצות לאחר שעזבתי בטריקת דלת"
"אני בעלת תואר שני. עבדתי מספר שנים בתחום שלי, אך אז אבי חלה, והייתי צריכה לטפל בו זמן מה, ופוטרתי. מאז, אני מתגלגלת ממקום למקום, לא מוצאת את עצמי. כעת מציעים לי עבודה, אך השכר מאד נמוך ואני מתלבטת אם בכלל לגשת.."
"אני מרוויח טוב. למדתי ראיית חשבון בגיל צעיר, זה היה נראה לי מקצוע מצוין שיתאים לי, אחרי הכל הצטיינתי תמיד בחישובים ומספרים. אבל היום, אני בן 42, ומרגיש שזה כבר לא מדבר אלי, ואפילו משעמם אותי. מצד שני, אני מתקשה לחשוב על תחום אחר, ובטח שלא לרדת דראסטית ברמות השכר אליהן הורגלתי. אני במלכודת."
(באנגלית) "עליתי לארץ מאנגליה. יש לי השכלה משפטית, ואני גר בתל אביב. אני פונה למקומות עבודה, ודבוק אל המחשב, אך לא מצאתי שום דבר. אני לא דובר עברית טובה, ותוהה מה אני יכול לעשות כעת. מרוב ייאוש, אני גולש באתרי משחקים וחדשות, ומרגיש ייאוש טוטאלי"
"אני חייב להחליט מה לעשות. הציעו לי שתי הצעות עבודה, לכל אחת יתרונות וחסרונות, ואני לא יודע במה לבחור".
"אני מוזמנת לראיונות עבודה לא מעטים, אך לא מצליחה לעבור אותם. תמיד נדמה לי שהראיון מתנהל בצורה טובה, ושהכיוון חיובי, אולם לאחר מספר ימים, אם הם בכלל חוזרים אלי, הם אומרים משפט כמו :"החלטנו להמשיך עם מועמד אחר". מה אני אמורה לעשות?"
"אני גננת, מתחברת מצוין לילדים, אך ההורים לא מרוצים מהתפקוד שלי. כל שנה, אני נאלצת לחפש גן חדש בו אוכל לעבוד, שכן אני לא מצליחה להסתדר עם הגננת הקבועה ועם ההורים"
 
חותם פיתוח אישי וארגוני   |    נייד:  050-8266243   |   טל:  052-5585425   |    דוא"ל:   dolly@chotam-consult.co.il Design: Edna Riklin's Studio
 
 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus