"כשדלת אחת של אושר נסגרת, נפתחת אחרת; אך לרוב אנו מתבוננים בדלת הסגורה זמן כה רב, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה עבורנו"  - הלן קלר
 
"בחיים לא תמיד הקלפים הטובים הם העיקר. לעיתים חשוב יותר לדעת לשחק היטב בקלפים גרועים." 
- ראלף וולדו אמרסון
כל מה שרצית לשאול 
  
כמה זמן נמשך תהליך האימון ?
כמה זה עולה לנו ?
מה משיגים באימון ?

 
 
 
 
  אימון מנהלים
 
אימון מנהלים- הוא תהליך בו אנו מלווים מנהלים עם כניסתם לתפקיד או במהלך עבודתם, עורכים איתם מיפוי של הסוגיות העיקריות איתן הם מתמודדים, ופועלים במשותף כדי ליצור שינוי ושיפור בתחום ספציפי או במספר תחומים. העבודה היא ממוקדת והתנהגותית ולעיתים מלווה בהקניית מיומנויות ניהוליות. התהליך יכול להתקיים בארגון בו המנהל/ת פועל/ת או מחוצה לו. לעיתים, אנו מלווים מנהלים במקום עבודתם בעת פעילותם השוטפת לצורך תצפית, הערכה ומשוב, במידה והמנהל/ת מעוניינ/ת בכך. בדרך כלל האימון נערך בהזמנה ושיתוף פעולה עם משאבי אנוש ו/או מנהלים בכירים בארגון, המזמינים אותנו לבצע תהליך אימון לשדרת מנהלים או למנהל/ת ספציפי/ת, אולם   יש מנהלים שפונים אלינו באופן עצמאי, בנפרד מהארגון בו הם עובדים, כדי לעבור תהליך אישי המופרד ממקום עבודתם. 
 
דוגמאות למשוב שאנו מקבלים ממנהלים בתום האימון:
"לפני האימון, הייתי מנהל טוב. אך כעת, אני מנהל טוב יותר"
"למדתי להפריד בין האישי למקצועי, ולקחת מרחק רגשי מארועים שונים שמתרחשים בעבודה, כדי לא להגיע למצבי שחיקה ותשישות, אליהם הגעתי לפני כן"
"מעניין שמה שעשיתי באימון , הייתי אולי יכול לעשות לבד, אך משום מה זה לא קרה. לדוגמא, דבר פשוט, להחליט שהדלת של המשרד שלי סגורה בשעה מסויימת ביום. תמיד חשבתי על כך, אך אף פעם לא עשיתי. עכשיו, זה פשוט מה שקורה. קיבלתי יותר ביטחון לקבל החלטות בעצמי ולהרגיש בנוח איתן."
 
"הצלחתי להתבונן קצת על עצמי,  ולראות איך אני מתפקד. הבנתי שאני מכבה שריפות וכל הזמן בלחץ, והחלטתי ליצור סדר עדיפויות חדש בתפקוד שלי, להגביר פעילויות של תכנון, תחזוקה ובקרה, כדי להימנע מהתחושה שאני עומד עם מטף לכבות שריפות מימין ומשמאל."
"באימון קיבלתי פרספקטיבה על ניהול מנהלים. כנראה לקח לי זמן להפנים שהמנהלים הכפופים אלי הם לא עובדים אלא מנהלים בעצמם, ועלי לשנות את הגישה כלפיהם, ולפתח ציפיות הרבה יותר גבוהות מהם, תוך כדי כך שאני משחרר שליטה ומאפשר להם תנועה..."
 
מה עושים באימון מנהלים?
זהו תהליך בו אנחנו- המנהל /ת והמאמן/ת נזהה את המטרות שלך, את החסמים הבולמים אותך, את הכוחות המיוחדים לך, וניצור דרכי פעולה כדי להשיג את מטרותיך.
 האימון הוא תהליך שעוזר לך להציף למודעות שלך את הצרכים הפנימיים האמיתיים שלך, את העדיפויות המדויקות שלך בחיים, מעצים את הכוחות הטבעיים המצויים בך ומאפשר לך לגלות אותם ולהשתמש בהם, זהו תהליך שמעניק לך אומץ ללכת בדרך שלך, לבחור את הנתיב שיעשה אותך יותר שלם עם עצמך, אך גם יאפשר לך לחוות ולהגביר הצלחות בחייך.
 
מה עושים בפגישות אימון מנהלים?
האימון יכול להתקיים פנים אל פנים בפגישה פרונטאלית, מדי שבוע  או שבועיים, ויכול לשלב גם פגישות טלפוניות או סקייפיות.
התהליך האימוני כולל מספר שלבים:
הכרות- מי אני כמנהל  וכאדם. באיזו סביבה אני פועל, מה העניין העיקרי בו אני עוסק, מה אני אמור לקדם, מה הציפיות שלי מעצמי ומה הציפיות של שותפי התפקיד ממני ועוד..
זיהוי מטרות אישיות ראשוניות-  מהו התחום אותו אני מביא לאימון ובו ארצה להתפתח
הגדרת תמונת עתיד מיטבית בהקשר למטרות אלה-  מה השאיפות, החלומות, הרצונות העמוקים.
זיהוי  ומיפוי המצב המצוי -  המציאות הפנימית והחיצונית, מחשבות בולמות, אמונות מגבילות, כשרונות, יכולות וכוחות ייחודיים, צרכים פנימיים. בדיקה נוספת של המטרות הראשוניות שהגדרת באימון, חידוד המטרות, מיקוד.
יצירת תכנית פעולה לקראת השגת המטרות האישיות
עבודה על תוכנית הפעולה
סיכום התהליך
הפגישות עוסקות בתהליך בעל שלבים מוגדרים, אך לעיתים אנו סוטים משלבים אלה נוכח עניין שוטף או דחוף בו צריך לעסוק באופן מיידי.
 
דוגמאות למצבים בהם ניתן להיעזר באימון מנהלים:
"אני מנהל כספים, עובד יפה עם הלקוחות, ומרחיב שווקים ומכירות, אבל מדי פעם מישהו מעלה לי את הסעיף, ואני מתפרץ, והורס לעצמי את הכל. אני בטוח שהייתי יכול להיות היום בתפקיד משמעותי יותר בארגון"
"אני מנהל 14 עובדים. חלק מהם מעולים, אחרים פחות. אני פורש בעוד מספר שנים מהעבודה, ומתלבט במי מהם להשקיע, כך שהוא יוכל להחליף אותי ביום שאני אעזוב, או אולי עדיף להביא מישהו מבחוץ..."
"העובדים שלי טובים מאד, ולמעשה לוחצים ועובדים קשה, אבל המנכ"ל אף פעם לא שבע רצון מהתפקוד, ואני נמצא בין הפטיש לסדן"
"הסגן שלי מבוגר, מתי הוא יפרוש כבר? אני מחכה לכך בקוצר רוח. בינתיים העבודה שלו לא אפקטיבית ואני לא יכול לסמוך עליו."
"יש לי עובד שיצר לעצמו "חצר" משלו בקרב העובדים. מאחורי הגב שלי, הוא מפעיל אותם והם נשמעים אליו. נוצרו במחלקה שתי קבוצות, אלה שאיתו, ואלה שנגדו. אני מתלבט כיצד לפעול."
"כמנהל, אני אחראי על למעלה מ 100 איש. בארגון שלי, מקובלת מדיניות "משפחתית". יוצא, שאני מבזבז זמן רב על שיחות וקשקשת עם העובדים ועם המנהלים שכפופים אלי, אך אם אני נמנע מכך, אני זוכה ליחס עוין מצד הכפיפים אלי."
" כמהנדס, התקדמתי לניהול בתחום הייצור והמכונות, אך כיום, בגיל 39, אני מעוניין להיכנס גם לתחום הפיתוח העסקי של החברה, כדי להתקדם לתפקידים יותר בכירים"
 
 
חותם פיתוח אישי וארגוני   |    נייד:  050-8266243   |   טל:  052-5585425   |    דוא"ל:   dolly@chotam-consult.co.il Design: Edna Riklin's Studio
 
 
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus