"כשדלת אחת של אושר נסגרת, נפתחת אחרת; אך לרוב אנו מתבוננים בדלת הסגורה זמן כה רב, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה עבורנו"  - הלן קלר
 
"בחיים לא תמיד הקלפים הטובים הם העיקר. לעיתים חשוב יותר לדעת לשחק היטב בקלפים גרועים." 
- ראלף וולדו אמרסון
כל מה שרצית לשאול 
  
כמה זמן נמשך תהליך האימון ?
כמה זה עולה לנו ?
מה משיגים באימון ?

 
 
 
 
  ייעוץ פסיכולוגי
   
  ייעוץ ואימון פסיכולוגי Coaching Psychology
 

מהו אימון בגישה פסיכולוגית?
זהו תהליך שנועד לקדם את הרווחה האישית ואת ההתנהלות בחיים האישיים ובתחומי העבודה ומלווה במודלים של אימון וגישות פסיכולוגיות.  הדגש בתהליך זה הוא על אימון בגישה התנהגותית, ועל היישום של הפסיכולוגיה החיובית לאימון. הפסיכולוגיה החיובית חוקרת ומקדמת את האושר, התקווה, היכולות , הכוחות הפנימיים והסגולות האישיות של כל אדם וזאת במטרה להתמודד עם אתגרים וקשיים ולהפוך אותם למנוף לצמיחה בשיטה זו, משלבים באימון כלים מתחום הפרקטיקה הפסיכולוגית. זוהי שיטה קצרה, ממוקדת ונותנת מענה לסוגיה או נושא בו מתמקדים.  השיטה משלבת  בין היתרונות של האימון- ממוקד מטרה, קצר מועד, מעוגן במציאות, מגביר אנרגיה   לבין  יתרונות התוכן והפרקטיקה של הפסיכולוגיה-  חקר רגשות, תפיסות ,עמדות, תחושות.
באימון בגישה פסיכולוגית, אנו מעוניינים לסייע לך להשיג יעדים תוך זמן קצר, על ידי שיחות וקשר בערוצים שונים, אך גם על ידי מתן "שיעורי בית" -  משימות שאנו בוחרים במשותף שיכולות לקדם את השגת המטרה שלך ולהרחיב את ההתבוננות שלך על הנושא.   העבודה היא משותפת, של המאמן והמתאמן ביחד, אך האחריות הינה על המתאמן, להתקדם, ללמוד, לפעול ולהצליח.
אנו מעניקים אימון בגישה פסיכולוגית  בנוגע לתחומי חיים שונים:  צמתים בחיים, שיפור הקשר ושיקום יחסים עם אחרים,  הגברת תחושת המשמעות והאושר,  התמודדות עם קשיים הנובעים מקשיי קשב וריכוז, ניהול מערכות יחסים בתוך המשפחה ועוד.
האימון הפסיכולוגי  אינו טיפול. הוא אינו מיועד לאנשים הסובלים מבעיות קליניות חריפות, משברים עמוקים או טראומות. ואינו נמשך מספר שנים. במידה והנכם סובלים מבעיות אלה, עדיף יהיה עבורכם לפנות לפסיכולוג קליני ולהגיע לטיפול פסיכולוגי קליני. האימון הפסיכולוגי נועד לסייע לאוכלוסיה נורמטיבית ולא קלינית ולהתמקד במטרה, או באתגר, ולחפש פתרונות יישומיים ונראים לעין בטווח זמן לא ארוך.

דוגמאות לנושאים המתאימים לאימון פסיכולוגי-  חוסר בהירות לגבי מצבים, תחושות מסוימות שמופיעות בנוגע לאנשים או מצבים, התלבטות לגבי קשר עם בן משפחה, שינויים בחיים או במשפחה, סוגיות בקשר להורות.

 

 מנהלת "חותם- פיתוח אישי וארגוני"  דולי חותם הינה חברת הנהלה באיגוד הישראלי לאימון בגישה פסיכולוגית. מדריכה בכירה מטעם לשכת המאמנים וכן מנהלת התוכנית לאימון אישי בגישה פסיכולוגית, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל אביב.

תוכלו להיכנס לקישור הבא כדי להכיר יותר את האיגוד הישראלי לאימון בגישה פסיכולוגית:
וכן לקישור לאיגוד הבינלאומי לאימון בגישה פסיכולוגית


 

 
חותם פיתוח אישי וארגוני   |    נייד:  050-8266243   |   טל:  052-5585425   |    דוא"ל:   dolly@chotam-consult.co.il Design: Edna Riklin's Studio
 
 
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus